Особливості работи Wi-fi мереж
Переваги Wi-Fi
- Дозволяє розгорнути мережу без прокладання кабелю, що може зменшити вартість разгортання та/або розширення мережі. Місця, де не можна прокласти кабель, наприклад поза приміщеннями.
- Дозволяє мати доступ до мережі мобільним присроям.
- Мобільність. Ви більше не прив'язані до одного місця і можете користуватися інтернетом у комфортній для вас обстановці.
- У межах зони Wi-Fi в інтернетом можуть користуватися кілька користувачів з комп'ютерів, ноутбуків, телефонів і т.і.
Недоліки Wi-Fi
- У діапазоні 2,4 GHz працює безліч пристроїв, таких як пристрої, що підтримують Bluetooth та ін, і навіть мікрохвильові печі, що погіршує електромагнітну сумісність.
- Виробниками обладнання вказується швидкість на L1 (OSI), внаслідок чого створюється ілюзія, що виробник обладнання завищує швидкість, але насправді у Wi-Fi дуже високі службові накладні витрати. Виходить, що швидкість передачі даних на L2 (OSI) у мережі Wi-Fi завжди нижча за заявлену швидкість на L1 (OSI). Реальна швидкість залежить від частки службового трафіку, яка вже залежить від наявності між пристроями фізичних перешкод (меблі, стіни), наявності перешкод від інших бездротових пристроїв або електронної апаратури, розташування пристроїв відносно один одного тощо.
- У режимі точка-точка (Ad-hoc) стандарт пропонує лише продати швидкість 11 Мбіт/сек (802.11b). Шифрування WPA(2) недоступне, лише WEP, що легко зламується.
- На швидкість передачі даних по Wi-fi впливає безліч факторів
- Розглянемо основні стандарти Wi-Fi.
Приймання даних за стандартом Wi-Fi може бути в декількох діапазонах. Основні діапазони представлені нижче:
· 2,4 ГГц (найпопулярніший, тому в більшості місць сильно перевантажений, що негативно може позначитися на швидкості передачі даних. У той же час, роботу в цьому діапазоні підтримує більшість сучасних гаджетів. При маркуванні пристрою використовується "2");
· 5 ГГц (менш популярний. Багато провайдерів використовують цей діапазон для подачі інтернету, якщо це зробити за дротовим інтерфейсом неможливо. Деякі сучасні пристрої підтримують обидва діапазони. Під час маркування пристрою використовується "5").
Існують також пристрої для роботи в інших діапазонах (наприклад, 3 ГГц або 900 МГц). Але 99% домашніх пристроїв такі частоти не підтримують.
Разташування Wi-fi роутера в будинку
Для максимального покриття рекомендується використовувати розташування роутера як на малюнку 2 вище.
Перешкоди, стіни и т.і
На малюнку вище вказано згасання сигналу wi-fi залежно від матеріалу стін.
На схемі вище спрощено показано работу и радіус мереж різних діапазонів.
Вимірювання швидкості Wi-Fi
ВАЖЛИВО! Вимірюючи швидкість Wi-fi, Ви, не заміряєте реальну швидкість інтернет-з'єднання, а тільки швидкість передачі даних по Wi-Fi, враховуючи розташування роутера, заважають мереж, матеріалу і кількості стін, кількості підключених пристроїв, а також працездатність самого пристрою на якому виробляються виміри.